Zabawki interaktywne dla psa. Rozrywka i trening!

Opublikowano: 27-09-2022

Wróć do listy wpisów

Interaktywne zabawki dla psa

Interaktywne zabawki dla psa w zależności od swojego rodzaju mogą pełnić zarówno funkcję edukacyjną, jak i rozrywkową czy wręcz przeciwnie – uspakajającą. Psi trenerzy i behawioryści polecają tego typu produkty. Z jednej strony mogą być wykorzystywane przy treningu psa, a z drugiej pozwalają czworonogom na realizowanie wielu ciekawych czynności, które zapewniają im równowagę i dobre samopoczucie. Jakie zabawki interaktywne mamy do wyboru?

Rozrywka podczas nieobecności domowników

Często zdarza się tak, że nasz pupil musi przez jakiś czas zostać sam w domu. Kiedy reszta domowników przebywa w pracy albo szkole, pies się po prostu nudzi. Nadmiar psiej energii znajduje różne ujście. A my po powrocie do domu możemy nie być zadowoleni ze sposobu, w jaki nasz pupil poradził sobie z nudą. Potargane kanapy, wywleczone śmieci z kosza czy inne szkody wyrządzone przez znudzonego psa nie są rzadkością. A można było temu zapobiec. Wystarczyłaby odpowiednia zabawka interaktywna dla psa, która by go zajęła podczas nieobecności właścicieli.

Zabawki interaktywne, które sprawdzają się w takiej sytuacji, to przede wszystkim:

 • gumowe zabawki wydające piszczące odgłosy:
  • zabawki z wypustkami masującymi dziąsła
 • gryzaki gumowe, do których chowamy psie smakołyki:
  • wąż na smakołyki
  • zabawka Kong (można do niej wkładać zarówno stałe przekąski, jak i pasty smakowe)
  • kule smakowe, czyli zabawki, z których pies wyciąga smakołyki poprzez ich gwałtowne poruszanie
 • zabawki wydające przy żuciu odgłosy chrupania (kościaki-chrupaki)

Zostawiając pupila w domu z taką zabawką interaktywną dla psa, gwarantujemy mu łatwy dostęp do rozrywki. Na tym jednak rola tego typu zabawek się nie kończy. Za ich pomocą można również ćwiczyć psi węch.

Zabawka interaktywna dla psa do ćwiczenia węchu

Psi węch można ćwiczyć i doskonale sprawdzają się tutaj zabawki interaktywne dla psa w postaci mat węchowych. Jest to niezwykle szeroki wybór produktów, o zróżnicowanych kształtach, kolorystyce, wielkości i konstrukcji. Przy czym maty węchowe są również stosowane w terapiach behawioralnych, które mają na celu pomóc psom w przypadku problemów ze stresem czy zaburzeniami odżywiania.

Maty węchowe sprawdzają się także jako sposób na uspokojenie nadpobudliwych psów i zapewnienie im zajęcia w czasie nieobecności domowników. Poza tym pozwalają one w łatwy i przyjemny sposób ćwiczyć psom zmysł węchu. Obok mat węchowych są również dostępne zabawki węchowe o różnych kształtach np. kury, ananasa czy nawet w postaci książki zapachowej.

Inne ciekawe zabawki interaktywne dla czworonogów

Zabawki dla psa

Do ciekawych zabawek interaktywnych dla psa zaliczyć można także zabawki interaktywne zmuszające czworonoga do rozważnego działania. Różnią się one między sobą stopniem trudności i konstrukcją. Pozwala to na ich łatwe dopasowanie do indywidualnych predyspozycji naszego pupila.

Interesujące zabawki interaktywne dla psa:

 • gry edukacyjne dla psa z ruchomymi elementami
 • miski interaktywne
 • wieże na smakołyki

Do psich zabawek, które zawsze warto mieć w domu, zaliczyć należy także szarpaki. Większość psów ma naturalny odruch szarpania, który takie zabawki pozwalają w łatwy sposób zaspokoić.

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję