Gdzie na wakacje z psem?

Opublikowano: 27-06-2022

Wróć do listy wpisów

Dziewczyna na wakacjach niesie psa nad morze

Wielu z nas planuje urlop na długo przed sezonem, zwłaszcza że lepiej wcześniej zabukować miejsca i terminy. Dla jednych to czas błogiego wypoczynku, dla innych kolejna okazja żeby poznać nowe miejsca. Dla opiekunów czworonogów bywa to wyzwaniem, ale w dzisiejszych czasach da się połączyć atrakcyjny urlop z miłością do pupila.

Wybór miejsca

Jeszcze do niedawna myśl o wakacjach z psem wiązała się z pozostaniem w domu, ewentualnie z wyjazdem do rodziny na wieś. Obecnie coraz więcej ośrodków wypoczynkowych, a nawet hoteli, chętnie gości w swoich progach czworonogi wraz z właścicielami. Zanim jednak ochoczo ruszycie do wybranego miejsca zapoznajcie się z jego ofertą oraz regulaminem.

Wakacje na wsi

Agroturystyka to świetne miejsce zarówno dla dzieci jak i ich pieszczochów, jednak nie zawsze oczywisty jest przyjazd z psem. Niektórzy właściciele pokojów na wynajem posiadają koty i absolutnie nie życzą sobie innych gatunków zwierząt lub owszem godzą się na psy, ale pod określonymi warunkami. Na szczęście gospodarstw agroturystycznych jest coraz więcej dlatego w razie wątpliwości warto zadzwonić i dowiedzieć się wszystkiego u źródeł.

Hotele przyjazne psom

Psia miłość także zasługuje na wypoczynek w wielu hotelach. O ile jesteśmy pewni, że to dobre miejsce śmiało można skontaktować się z obsługą hotelu, aby dowiedzieć się czy dopuszcza nocleg ze zwierzakiem, co powoli staje się standardem. Oczywiście trzeba spełnić kilka warunków, i samodzielnie sprawować opiekę, ale w pokoju będzie legowisko i miski dla dodatkowego gościa. Także hotelowe restauracje oferują posiłki dla psiaków, podawane tuż przy stoliku opiekuna.

Wakacje za granicą

Nieco inaczej jest w przypadku, jeżeli chodzi o wakacje za granicą. W większości przypadków można zabrać na wakacje za granicą naszego psa. Jednakże przed wyjazdem warto zapoznać się dokładnie z warunkami i przepisami, których musimy przestrzegać. Może się bowiem okazać, że aby wyjazd na wakacje za granicę z naszym psem doszedł do skutku, musimy mieć odpowiednie dokumenty, przeprowadzone szczepienia itd. Warto o tym dowiedzieć się przed wybraniem konkretnej, zagranicznej miejscówki na wakacje z psem.  

Jedziemy pod namiot

Pole namiotowe to doskonała a zarazem tańsza alternatywa wypoczynku w agroturystyce. Łączy letnią przygodę, kontakt z naturą i niemal nieograniczone możliwości czynnego wypoczynku. Zanim jednak zabierzemy psa, upewnijmy się, że jest gotowy na taką atrakcję. W sąsiedztwo namiotu, szczególnie nocą mogą przychodzić dzikie zwierzęta, które mogą prowokować psa. Jeśli nie będzie odpowiednio nauczony, to nie tylko będzie szczekał, ale może nawet zniszczyć namiot.

Na szlaku przygody

Podróżowanie z psem jest możliwe i nawet może być przyjemne. Niektóre czworonogi wręcz uwielbiają jeździć samochodem. Gdy planujecie kilkudniową wycieczkę trzeba pod uwagę wziąć potrzeby wszystkich pasażerów. Nie wybierajcie autostrad i dróg, z których jest ciężko zjechać. Niemal w każdej chwili trzeba być gotowym do przymusowego postoju. Dokładnie sprawdźcie oferty miejsc, w których chcecie się zatrzymać. Dobrze żeby nie były od siebie oddalone o 1-2 godziny jazdy samochodem lub innym, wybranych przez was środkiem transportu.


 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Akceptuję