Ogłoszenie:

Tekila szuka domu!

dodano: 2018.08.26 ważne do: 2019.02.10 wyświetleń: 81
Szczegóły ogłoszenia:
Tekila od szczeniaka "wychowywała" się w licznej rodzinie. Niestety kompletnie bez wyobraźni i doświadczenia jeśli chodzi o prowadzenie i szkolenie psa. Relacje między psem i dziećmi były w miarę dobre dopóki Tekila była szczeniakiem, który pozwalał sobie ze strony dzieci na wszystko. Niestety relacje te nie były kontrolowane przez dorosłych. W momencie kiedy pies zaczął dojrzewać i ostrzegać, że pewne zachowania mu się nie podobają a nikt tego nie korygował i przede wszystkim nie wytłumaczył dzieciom, że psa nie wolno męczyć. Ta cienka granica pękła i Tekila ugryzła dziecko. No i oczywiście po całej sytuacji panika i natychmiastowe oddanie psa do schroniska - w tym przypadku na szczęście dla psa.
W momencie, kiedy Tekila trafiła do schroniska była psem lękliwym, pilnującym zasobów i nieufnym do obcych.
Od razu podjęliśmy z nią pracę.
Na dziś możemy powiedzieć, że suczka jest gotowa do adopcji i czeka na doświadczony, konsekwentny, cierpliwy i kochający dom.
Tekila zna kilka podstawowych komend, w miarę poprawnie chodzi na smyczy, w pomieszczeniach zachowuje się dobrze, zachowuje czystość, szybko nawiązuje kontakt w nowo poznanymi osobami. Uwielbia długie spacery, których w poprzednim domu nie miała, o czym świadczyły mocno przerośnięte pazury, lubi zabawki. Nie pilnuje już zasobów aczkolwiek to wymaga cały czas kontynuowania określonych zasad, żeby utrwalić poprawne zachowanie. Ktoś komu zaufa może zrobić jej wszystko, wtedy nawet zabiegi weterynaryjne nie są problemem. Tekila jest psiakiem przekupnym, lubi smakołyki. Uwielbia się tulić, czasami nawet wystawia brzuch do głaskania. Jej młody wiek jest ogromnym plusem w całej tej sytuacji, bo sunia szybko zapomina o złych doświadczeniach.
Jest fajnym psiakiem myślącym, z potencjałem, który zasługuje na dobre życie wśród kochających ludzi.
TEKILA 
MIESZANIEC OWCZARKOWATA
WYSTERYLIZOWANA
WIEK: 05/2017
WZROST: 58 CM
WAGA: OK 30 KG
STOSUNEK DO PSÓW: JEST W STANIE ZAAKCEPTOWAĆ DUŻEGO, ZRÓWNOWAŻONEGO STABILNEGO SAMCA, TAKIEGO KTÓRY JEST PEWNY SIEBIE, ALE NIEAGRESYWNY
STOSUNEK DO KOTÓW: SPRAWDZALNOŚĆ W SCHRONISKU WYNOSI 50/50, ALE RACZEJ NA NIE (CHOĆ KAŻDĄ ADOPCJĘ TRZEBA ROZWAŻYĆ INDYWIDUALNIE)
STOSUNEK DO DZIECI: NIE POLECANA DO DOMU Z MAŁYMI DZIEĆMI ZE WZGLĘDU NA ZŁE DOŚWIADCZENIA! TYLKO NASTOLATKI!
Tekila - młoda, zaledwie roczna suka, dla której najważniejszy jest człowiek. Pomimo złych doświadczeń jest bardzo ufna. Uwielbia kontakt, przytulanie, głaskanie - wtedy czuje się bezpieczna. Pies idealny dla osoby, która chce nawiązać silną więź z psem, a jednocześnie wie jak skorygować niepożądane zachowania psa.
Informacje dodatkowe:
mieszaniec
Kontakt
Wojtek Gruszczynski
woj. śląskie ( Pokaż na mapie)
Kontakt
Podziel się:
Dodawanie komentarza
Dodawanie komentarza Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.